|

Co je důležité

Volby nedopadly, tak jak jsem chtěl. Ani první, ani druhé kolo. Doufal jsem, že se posuneme dál, ale nestalo se. Národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží. Život jde dál.

Z výsledků plyne několik závěrů:

První: hra velkých kluků a partaje, která položila z&´klady masivní korupce, bude dál pokračovat. Doplatí na ni běžní zaměstnanci.

Druhý: paměť národa je velice krátká. I negativni reklama (zkušenost) je reklama.

Třetí: obrovská síla médií. Stačí prohodit několik vět s důchodci nebo lidmi v regionech a realita a logika, kterou vnímají je komplet jiná. Spousta osob je kompletně zblblá a pod stresem. Rozhodování je emotivní a postrádá logiku. Praha žije svým životem. Sílu médií si začali uvědomovat i čeští miliardáři. Poslední dobou lze na české mediální scéně pozorovat zajímavé rošády.

Čtvrtý: nejdůležitější: nelze se spoléhat na stát, nelze odevzdávat svůj osud do cizích rukou. Sami jsme zodpovědni. Každý má v sobě sílu, aby se přičinil o zlepšení svého života, šel vlastní cestou a dosáhl svých cílů.

Dnes máme osudy v našich rukou. Otevřený svět, otevřené trhy, neuvěřitelné množství příležitostí, vzdělání, informací. Nelíbí se mi život v ČR, můžu jít jinam. Nelíbí se mi práce v ČR, můžu prodat své zkušenosti, schopnosti jinde. Hranice nehrají roli. Důležité je pouze to, co máte v hlavě a jestli jste schopni obstát v mezinárodní konkurenci. Ne nějaký Zeman.

Na závěr:

Tomáš Garrigue Masaryk: „Svět stál a stojí na práci, ne na náladě, svět udržuje se jen prací, a to prací drobnou, prací stálou."

 

<-- ZPĚT NA BLOG

Join us on Facebook

acute;